« Windows Mavi Ekran Hatası

Android

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu Yazımızda Hangi Android Verisyonları Ne Kadar Kullanılmış ve de Gelişimlerine Bakacağız , Kullanıcı Dağılımlarına Androidi En Çok Hangi Firma Satmış Neler Olmuş Bu Android Camiasında ?

Neden Bu Kadar Başarılı Oldu Android  ?

İlk Olarak Kendi Kendime Düşünüyorum Android Neden Başaralı Oldu ? Nedir Bu Android’in Başarısı Neydi Kullanıcıları Kendine Çeken ? Neden Ubuntu Değilde Android ?

Bakıldığında Pazarlaması İyi Yapılmış Destegi Sıkıntısız ve de Kullanıcı Dostu Olması İle Kullanıcıları Cezbediyor , Google Gibi Bir Devin Projesi Olmasıda Tutulmasındaki Büyük Etken Olarak Bakıyorum ve de Bir Çok Alınında Yazılabilir Olması Yazılımcı Kitlesini Cezbetmesi Kısa Sürede İyi Karmarjı Bırakma Görünümüne Güvenerek Yazılımların Çoğalması İle Kullanıcı Kitlesini Daha Çok Cezbetti Bence , Diğer Sistemlere Ğöre Daha Serbest ve de Bir Çok Uygulaması Ücretsiz Olan Uygulamalar Olması , Geliştirebilir Olması İyi Yönleri Her Neyse Bu Yazım Böğle Devam Ederse Android  Övme Kısmına Gidecek. Android  Kullanıcısı Olarak Android’de Cidden Sempatim Olmakta Ama Diğer Sistemleride Denemiş Uzun Süre Kullanmış Olmam Beni Android İçin Daha Çok Android Sever Hale Getirdi. Android Daha Sıcak ve de Daha Bir Kullanışlı Kalıyor Bana Göre.

Android Sürümleri :

Android Gelişen,Üstüne Birşeyler Eklenen,Kullanıcı Dostu Olmasından Ötürü Zaten Hep Bir Güncelleme Hep Bir Sürüm Geliyor Ondan Ötürü Listemiz Biraz Uzun. Ama En Çok Kullanan Olan 4.4 Sürümü Halla Bence Gecerliliğini 2016’dada Koruyacak Listedeki Yerini Kaybetmeyecek Bence. Alt Taraflarda Android’İn Dağılım Yüzdelerine Bakarken Fark Edeceksiniz Zaten.

 1. Android 1.1  (Astro)
 2. Android 1.5 (Cupcake)
 3. Android 1.6 (Donut)
 4. Android 2.0 (Eclair)
 5. Android 2.2 (Froyo)
 6. Android 2.3 (Gingerbread)
 7. Android 3.0 (Honeycomb)
 8. Android 4.0 (Ice Cream Sandwich):
 9. Android 4.1 (Jelly Bean)
 10. Android 4.2 (Jelly Bean)
 11. Android 4.3 (Jelly Bean):
 12. Android 4.4 (KitKat)
 13. Android 5.0 Lollipop (Android L)
 14. Android 5.1 (Lollipop)
 15. Android 6.0 Marshmallow (Android M)

2015 Android Kullanım Oranları :

Arkadaşlar Cok Büyük Bir Kısım Şuanda 4.4 Kullanıyor , Bence 4.4 Versiyonun Çok Kullanılan Olmasının Sebebi Direk Olarak Samsung Ve Diğer Üreticilerden Kaynaklı Ama Bence Samsung’un Amiral Gemisi S3,S4 Ve Diğer Telefonlar Tarafından Kullanılmasına Dayandırıyorum.

http://www.gsmarena.com/
Bu Grafik www.gsmarena.com‘Dan Alıntıdır.

 

Android Ne Kadar Pazar Payına Sahip ?

Şimdi Android’in Şuanlık Resmi Olmamakla Beraber %56’lık Bir Pazar Payı Olduğunu Biliyoruz.Eee Bu %56’Lık Pazar Payı Android’Te Ama Bu %56 Kısmın Üretimi Kimlerce Dağıltdı Bu Pastanın Esas Üreticisi Kim Derseniz Samsung’un %40’lık Android İşletim Sistemli Cihaz Üretim  Kapasitesi İle Karşılaşıyoruz.

Android Gelecekte Nerelerde Olacak ?

Android Linux Tabanlı Olmasından Dolayı Bir Çok Alanda Zaten Kullanıyor Kodlamasında Biraz Daha Çok Karmaşa Olsada Bence Kodlarken Zevk Aldığım Uygulamlarım Oldu , Bana Göre Karmaşık Ama Eğlenceli Olması herkesin Birşeyler Üretmeye İtiyor Para Kazanma Hırsı Uygulamalardan Para Kazanılabilir Olması İnsanları Cezb Ediyor ve de Telefon , Tv , Arac Nagivasyonları , Belli Medikal Arac Gerecleri Vb Alanlarda Zaten Mevcut Yani Sınırsız Hayal Gücü Olan İnternette Böğlesine Gelişmiş En Azından herkesin Elinde Olmasada Çoğumuzun Elinde Olan İşletim Sistemi Neden Her Yere Girmesin ? Bizler Bu Kadar Sevmişken , Bizler Bu Kadar Uygulama Satın Alırken ve de Kullanım Oranlarını Arttırırken ?

Bir Cevap Yaz
BU İCERİĞE TEPKİN NE OLDU?

addy Hakkında

addy

Gereksizin Teki,Teknomanyak,Vatansever.

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *