«

Başka bir şirket, Huawei ile bağlarını kesen uzun organizasyon listesine katıldı. Reuters tarafından yayınlanan bir rapora göre, Facebook, Çinli teknoloji şirketinin uygulamalarını Huawei telefonlarına önceden yüklemelerini yasakladı – Facebook, Instagram ve WhatsApp.

Bu yasak mevcut Huawei kullanıcılarını etkilemez. Bu uygulamaları indirebilir ve diğer herhangi bir Android cihazı gibi Google Play Store’dan güncellemeler alabilirler.

Şirket zaten Google tarafından yasaklandı, bu nedenle Android’in yeni sürümlerini, Google Play Store’u ve Play Services’i kullanamıyor. Yarıiletken mimarisini tasarlayan organizasyon, Çin şirketi ile de ilişkilerini bıraktı, bu yüzden ARM tasarımı ile cips üretemeyecek. Dolayısıyla, bu noktada, Facebook’un yasağı, Huawei’nin telefonları üzerinde doğrudan bir etkiye sahip değil.

Bunun dışında, Intel, Qualcomm ve WiFi Alliance gibi bir çok kuruluş şirketin ürünlerini kullanmalarını yasakladı. Temelde, tüm yasaklar Huawei’nin ahize işini engelledi.

Facebook’un geç yasağı bazı kaşları kaldırabilirken, ABD yetkilileri ile sorunlarını çözene kadar Huawei’nin operasyonları üzerinde büyük bir etkisi olmayacak.

Bir Cevap Yaz

Emre Aslanhan Hakkında

Emre Aslanhan

Emre Aslanhan

Ne zaman bir sorunum olsa, sadece şarkı söylüyorum. Sonra fark ediyorum ki sesim, sorunumdan daha kötü. 😁

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *