«

Huawei, Android ve Windows işletim sistemlerinin lisanslı sürümlerine erişimi nedeniyle hala belirsiz bir geleceğe dönük olabilir, ancak gelgit lehine dönmesi durumunda şirket içi değiştirmeleri okumakla meşgul.

Şimdi, dünyanın en büyük ikinci telefonu üreticisi, Avrupa Birliği Fikri Mülkiyet Ofisi’ne ticari bir başvuruda bulundu. mobil ve bilgisayar işletim sistemleri için “Harmony” ismini kaydetmeye çalıştı.

Başvuru 12 Temmuz 2019 tarihli ve halen incelenmektedir.

Uygulamanın açıklaması şöyledir: “İndirilebilir işletim sistemi programları; Kayıtlı işletim sistemi programları; Mobil işletim sistemleri; Bilgisayar işletim sistemleri; İndirilebilir bilgisayar işletim programları ve bilgisayar işletim sistemleri.

Bu açıklama, Huawei’nin hem masaüstü hem de akıllı telefonlarla uyumlu bir çapraz platform işletim sistemi oluşturmaya çalıştığını gösteriyor.

Çin ile ABD arasındaki bir ticaret savaşının haçlarında yakalanmış bulunan şirket, daha önce Çin’de HongMeng adlı bir işletim sistemini markalaştırmıştı, ancak bunun daha sonra IoT cihazları için olduğu ortaya çıktı.

Wall Street Journal’a göre, Huawei’nin kendi yedekleme işletim sistemini kurma çabalarını hızlandırması, şirketin Firur’un Futurewei Technologies araştırma iştiraki ile yüzlerce çalışanı işten çıkarmayı planladığı bir zamanda geliyor.

Tarihsel olarak, Android’e alternatif çalışan telefonlar Firefox işletim sistemi, Samsung Tizen, Ubuntu Touch ve Windows Phone ve Amazon Fire işletim sistemi gibi AOSP çeşitlerini kullananlar bile iyi yapamadı. Diğer Android yazılımları ve hizmetleri ile iyi çalışsa bile, Huawei’nin “B planı” platformunu popüler hale getirmesi için çalışmalarını kesecek.

Bir Cevap Yaz

Emre Aslanhan Hakkında

avatar

Emre Aslanhan

Ne zaman bir sorunum olsa, sadece şarkı söylüyorum. Sonra fark ediyorum ki sesim, sorunumdan daha kötü. 😁

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *