OperatingSystems
İşletim Sistemleri Nedir ( Operating System ) ve de Ne İşe Yarar ?
İşletim Sistemleri Çalışmakta Bulunduğu Bilgisayarı / Server / İş İstasyonunu Yürütebilirligini Saglamak ve de Donanımları Doğrudan Yönetimini Sağlayan Yerel Yürütme Mekanizmasını İşlemesini Sağlayan Yazılımsal Bütünlüğün Adıdır.
İşletim Sistemleri Her Zaman Görsel Olmayabilir Mesala Evlerde Kullandığımız ( Çogumuz Tarafından Kullanılan ) Windows İşletim Sistemleri ( Ev Sürümü İcin Olanlar Win98,Xp, Win7 , Win8 Gibi ) Görsel Tabanlı Olup Son Kullanıcıyı Zorlamazlar Ama Server ve de İş İstasyonlarının Yönetiminide Sağlayan İşletim Sistemleride Vardır ki Bakınız En Bilineni Linux Tabanlı Centos’dur.Centos’a Gnome Veya Diğer Grafik Destekleyicilerle Masaüstü extra olarak kurulur ve de grafik tabanlı hale gelir Ama Kısmen.
Bulunan İşletim Sistemleri
Unix
Linux
Windows
Mac OS
32 / 64 Bit Nedir ?
Veri Akış Hızlarıdır. Son Kullanıcıyı İlgilendiren Durum İse Win7’de 32 Bit İşletim Sistemleri 4 Gb Ram’e Kadar Desteklidir 4 Gb’den Sonrasını Görmez Bunun İçin 64 Bit Sağlam Bir Sistemse Akışı Hızlandırır Hemde Verimliligi Ortaya Koyar Ama. İşletim 32 Bit 64 Bit’den daha Az Bellek Harcaması Yapar.8 Ve 16 Bit Sistemelrde Vardı Ama Miladını Doldurdu.

Bir Cevap Yaz
BU İCERİĞE TEPKİN NE OLDU?

addy Hakkkında

addy

Gereksizin Teki,Teknomanyak,Vatansever.

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *